fejlc

fejlcImdkozz

Témakörök - Magyarság

A kerékpárosok jól ismerik már a Milano–San Remo-versenyt, a közel 300 kilométeres tavaszi klasszikust. Közel hasonló távot az ultramaratonisták futva tesznek meg. Az idei kiírásban Szőnyi Ferenc a második helyen érkezett célba, a nőknél Lubics Szilvia nyert.

1556419 668842676509735 2052608794 o

Az UltraMilano–San Remót a kerékpárverseny ihlette, és idén először sikerült is megrendezni Európa leghosszabb egyszakaszos ultramaratonját. A táv 282 kilométer, és nem is túl könnyű terepen halad: 140 kilométerig erősen hullámos a táj, és egy 532 méter magas hegyre is fel kell futni tengerszintről.

A debütáló versenyen a legjobb magyar ultrások is ott voltak, az ultratriatlonokon és kerékpárversenyeken eredményes Szőnyi Ferenc, és a Spartathlont már kétszer megnyerő Lubics Szilvia is elindult. Harmadik magyarként a már szintén rutinos ultrásnak számító Kulcsár András versenyzett.

Szőnyi végig a legjobbak között haladt, a harmadik időmérő pontnál már a harmadik volt. Sokáig tartotta ezt a helyet, de a végét jól bírta, feljött a második helyre, hat perccel verte a harmadik helyezettet. Szőnyi 33 óra 16 perc 1 másodperc futás után ért célba.

A 53 indulóból csak 13-an értek be – írta a Facebookon Lubics Szilvia –, sokan azért adták fel a versenyt, mert nem tudták teljesíteni a résztávok limitidőit, vagy nem volt elég nekik a teljes távra a 42 óra. Pihenésre nem volt sok idő, Lubics Szilvia is négy, ötperces alvással ment végig. A nők közül egyedül ő tudta befejezni az első UltraMilano–San Remót, a 40:17:40-es idejével az abszolút kategóriában is jól szerepelt, a nyolcadik lett. Kulcsár András 41:13:10-zel a 12. helyen zárt.

A futást nehezítette, hogy az útvonalkijelölés nem volt tökéletes, eltévedések miatt plusz kilométereket is rátettek a távra a versenyzők.

Forrás

Te is világosítsd fel a többi embert!

Hírlevél

A nemzettel kapcsolatos fontos témákban fogunk értesíteni!

Szavazás

kvesd_az_oldalt

Te is Segíts Hazádnak!

Ajánld fel imádságodat Istennek nemzetünkért s hazánkért, majd pedig hangosan imádkozd el a Miatyánkat a következők szerint:

FELAJÁNLÁS:

(Hangosan tedd meg a felajánlást az imádság előtt, hogy miért is imádkozol)

Kedves Istenem! Felajánlom ezen imádságaimat azért, hogy a Te akaratod teljesedjen ki a magyarság és Magyarország létére, munkásságára, tevékenységére, általunk kiváltott hatásokra, cselekedetekre a múltban, a jelenben és a jövőben is. Kedves Istenem segítsd meg Magyarországot s a magyarságot! A magyar gazdaság legyen magyar kézben, istenes magyar vezetők legyenek a vezetésben, Nagymagyarország legyen újra egységben, béke s boldogság legyen minden részen! Valamint tisztíts meg bennünket Istenem minden rossztól, ártó hatástól, hogy újra istenes életet tudjunk élni! Istenem Te tégy igazságot! Legyen Istenem, ahogy szeretnéd és jónak látod! Ámen!

IMÁDSÁG:

(Az imádságot is hangosan mond a felajánlás után. Még jobb, ha 1 miatyánk helyett, a teljes rózsafüzért végig imádkozod a felajánlásért.)